Milan Legacy Award Winners

The Milan High School Legacy Award is awarded to seniors that have played three varsity sports in their time as Big Reds. This award started during the 2019-20 school year, and is a prestigious honor at Milan. We value those athletes who play multiple sports, and encourage all Big Reds to play as many sports as possible.

 

CLASS OF 2020:

Nathan Ley – Football, Swimming & Diving, Track & Field, Baseball

Tristen Hines – Football, Basketball, Track & Field

Matthew Osborn – Soccer, Bowling, Track & Field

Mark Piccard – Cross Country, Swimming, Track & Field

Noah Salhaney – Cross Country, Swimming, Track & Field

 

CLASS OF 2021:

Dylan Beck – Football, Bowling, Baseball

Garrett DeBrock – Soccer, Bowling, Track & Field

Dakota DeMond – Football, Bowling, Baseball

Duane Michaels – Tennis, Hockey, Track & Field

James Stines – Football, Wrestling, Track & Field

Wyatt Thiry – Cross Country, Swimming, Track & Field

Brianna Wagner – Volleyball, Basketball, Track & Field

 

CLASS OF 2022:

Ethan Budd – Football, Basketball, Track & Field

Jack Funchion – Cross Country, Basketball, Track & Field

Jett Isaacs – Football, Basketball, Baseball, Track & Field

Evan Morelock – Football, Basketball, Baseball

Lauryn Obey – Volleyball, Basketball, Soccer

Sophia Satarino – Cross Country, Basketball, Soccer

Hannah Segrist – Cross Country, Basketball, Track & Field

Noah Stempien – Soccer, Bowling, Track & Field

Timothy Stapleton – Basketball, Track & Field, Baseball

 

CLASS OF 2023:

Elijah Beck – Football, Basketball, Baseball

Matthew Bowman – Tennis, Hockey, Baseball

Connor Dessellier – Football, Basketball, Baseball

Zach Heikka – Tennis, Swimming, Track & Field

Owen Hill – Soccer, Basketball, Golf

Brayden Humes – Cross Country, Swimming, Track & Field

Royce Jones – Football, Wrestling, Track & Field

Sylvia Koch – Volleyball, Basketball, Soccer

Gavin Kruise – Tennis, Swimming, Baseball

Markeyla McCray – Volleyball, Basketball, Track & Field

Allison Millina – Volleyball, Basketball, Soccer

Camron Nichols – Football, Basketball, Baseball

Griffin Smith – Soccer, Bowling, Track & Field

Julia Villalobos – Football, Wrestling, Track & Field

Will Walline – Football, Basketball, Track & Field

John Wayne – Football, Swimming, Track & Field

Sade Williams – Cheer, Basketball, Track & Field